Którędy pomknie ekspresówka?

Którędy pomknie ekspresówka?

RYCZYWÓŁ. Przewodniczący rady gminy Ryczywół, Łukasz Krzyśko, w imieniu mieszkańców pojechał do Poznania na spotkanie zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie korytarza dla przyszłej ekspresówki.
Wedle jego słów, zostały już odrzucone korytarze nr 3 i 4 oraz korytarz 1 B, biegnący niemal po śladzie starej jedenastki. – Jest tylko jeden istotny korytarz przebiegający przez gminę Ryczywół. Mieszkańcy się na niego zgadzają. Tylko mieszkańcy Zawad protestują, a reszcie on nie przeszkadza.
Trochę ta teza nie zgadza się z protestami w innych wsiach, gdzie na płotach posesji wiszą takie transparenty jak ten na zdjęciu.
Jeżeli ktoś zechciałby poznać szczegóły przebiegu korytarza drogi ekspresowej S11, może przyjechać 10 stycznia o godzinie 17-tej do Obornik, gdzie w sali konferencyjnej w budynku pływalni odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Tam wszelkie informacje popłyną z pierwszej ręki.

Podobne artykuły