Obornicki brydż ma się dobrze i to od 20 lat

OBORNIKI. Od 20 lat pisana jest historia Sekcji Brydża Sportowego OOK. Z tej okazji 28 grudnia odbył się w OOK Turniej Rocznicowy, podczas którego oprócz samego brydża nie zabrakło też wspomnień, lampki czegoś musującego, a także podziękowań dla dyrektora OOK Adama Krasickiego za wieloletnie wspieranie sekcji.
Brydżyści w Obornikach byli jednak aktywni już znacznie wcześnie. W latach 60-tych pod opieką Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, a w latach 70-tych przy zakładach Metalplast, gdzie przy dużym zaangażowanie Tadeusza Harasymczuka powstała drużyna „Metalplast”. Po rozpadzie tej formacji nastąpiła kilkuletnia przerwa. Pod koniec lat 90-tych zawiązała się jednak nowa grupa, która spotykała się pierwotnie w siedzibie Straży Pożarnej. W roku 1998 grupa ta przeniosła się do Ośrodka Kultury, gdzie oficjalnie utworzono drużynę OOK Oborniki. Od samego początku grupa ta uczestniczyła aktywnie w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Brydża Sportowego oraz w lokalnych turniejach, które nasza gazeta miała przyjemność relacjonować. W 2001 roku, przy udziale brydżystów z OOK Oborniki zapoczątkowano cotygodniowe Turnieje Międzygminne w Obornikach, Murowanej Goślinie, Skokach i Rogoźnie.
Turnieje te organizowane są po dzień dzisiejszy. W Obornikach, w każdy czwarty poniedziałek miesiąca, w klubie OOK. Obecnie zajęcia Sekcji Brydża Sportowego OOK odbywają się w każdy piątek w godz. 17.00 – 22.00. Wszyscy chętni, a także nowicjusze, są zawsze mile widziani.

Podobne artykuły