Cała księgowość w jednym miejscu i potrzeba promocji

Cała księgowość w jednym miejscu i potrzeba promocji

POWIAT OBORNICKI. Nowa starosta ma zamiar utworzyć w starostwie, wzorem gmin, centrum usług wzajemnych, które skupiałoby księgowości wszystkich jednostek podległych staroście. Dotyczyłoby to szkół, jak i powiatowego zarządu dróg oraz wszelkich innych instytucji finansowanych przez powiat, a rozliczających się dotąd samodzielnie.
– Dzięki temu mielibyśmy łatwiejszy nadzór nad finansami, a skupienie ich w jednym miejscu ułatwiłoby planowanie wydatków i kontrolę dochodów – powiedziała starosta Zofia Kotecka.
Przy okazji rozmowy zapytaliśmy Zofię Kotecką o zmiany w funkcjonowaniu starostwa. Przyznała, że są konieczne, jednak o żadnych personaliach i konkretnych rozwiązaniach rozmawiać nie chciała. – To jeszcze nie czas na tego typu informacje. Na razie skupiamy się na szukaniu rozwiązań i optymalizacji działań. Na nazwiska, zmiany czy inne szczegóły przyjdzie właściwy czas – powiedziała Zofia Kotecka.
Jedyne co udało się nam dowiedzieć, to konieczność zadbania o promocję starostwa, której ta instytucja nie ma, a mieć powinna, aby mieszkańcy powiatu byli na bieżąco informowani o działaniach w powiecie, rozwiązaniach dla problemów i wszelkich intersujących mieszkańców sprawach.

Podobne artykuły