Spółdzielnia sprzeda targowisko i co dalej?

RYCZYWÓŁ Ryczywolska Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska zamyka swoje podwoje, a rządząca już jednoosobowo Maria Przybyłek chce, likwidując mienie Spółdzielni, zbyć go jak najdrożej.
W skład mienia GS wchodzą grunty, na których znajduje się ryczywolskie targowisko. Wójt Henryk Szrama wie już po pierwszych rozmowach, że Nie ma szans na przejęcie targowiska przez gminę, bo spółdzielnia chce teren sprzedać i to możliwie najkorzystniej.
Co to znaczy korzystnie? Obecnie trwa scalanie działek, potem będzie wycena i zdaniem Henryka Szramy: Cena może sięgnąć 150 złotych za metr kwadratowy i tyle mogą dostać, bo Lewiatan tyle im już dał. Teren ten, to ponad trzy tysiące metrów, więc na targowisko gmina musiałaby wydać ponad 400 tysięcy.
Radny Tomasz Kaczmarek nie kryje obaw, że gmina może nagle zostać bez targowiska. Roman Trzęsimiech wyraża nadzieję, że uda się targowisko mimo wszystko tanio kupić. – Ostatecznie pani Przybyłek realizuje polecenie rady nadzorczej, a w tej radzie zasiadają ryczywolanie, więc trzeba rozmawiać, by wynegocjować niższą cenę.
Zasięgnęliśmy opinii kilku ryczywolan, a najbardziej interesujące są te: Jeżeli nawet gmina znajdzie inną działkę pod targowisko, to najkorzystniej byłoby ją sprzedać i za uzyskane pieniądze odkupić plac od GS-ów, bo jest już tam targowa tradycja. W innym miejscu trudno się będzie przyzwyczaić. Inny rozmówca proponował: Najlepiej zepchnąć starą halę i tam utwardzić plac i urządzić nowoczesne targowisko.

Podobne artykuły