Wywrotka ciężarówki

Wywrotka ciężarówki

ROŻNOWO. W piątek, około godz. 13.00, na drodze krajowej nr 11 na wysokości Rożnowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem wielkiej ciężarówki. Kierowca samochodu ciężarowego marki Renault z gdańską rejestracją z nieznanych jeszcze przyczyn, zbliżając się do skrzyżowania krajówki z ulicą Dworcową w Różnowie, zaczął zjeżdżać na pobocze.
Po ponad stu metrach jego przechył był już tak poważny, że pojazd przewrócił się na bok tuż przy ogrodzeniu trzeciego budynku przed skrzyżowaniem. Są przypuszczenia, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy i zauważywszy skrzyżowanie i światła sygnalizacyjne zaczął zbyt ostro hamować lub może przysnął i zorientowawszy się w sytuacji wykonał nerwowy manewr. To jednak będzie dopiero wyjaśniane.
Potężna ciężarówka zniszczyła przy okazji kilka znaków drogowych oraz ogrodzenie wspomnianej posesji. W pojeździe wypadła szyba, ale kierowcy nic się nie stało. Przybyli ratownicy z PSP Oborniki oraz z OSP Rożnowo oraz policja. Bardzo szybko ustalono objazd dla lekkich pojazdów przez Rożnowo. Ciężarówki przepuszczano wahadłowo. Nie udało się uniknąć poważnych utrudnień i korków. Jazdę drogą krajową tego dnia utrudniała dodatkowo stłuczka kilku pojazdów na wysokości Chludowa.
Około godziny 15 na miejsce przewrócenia się ciężarówki przybył ciężki ciągnik drogowy i rozpoczęto przygotowania do poniesienia pojazdu. Przejazd w tym miejscu był utrudniony do godziny 19.00.

Podobne artykuły