Nagrodzeni w konkursie regionalnym

Nagrodzeni w konkursie regionalnym

OBORNIKI, POZNAŃ. W Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję konkursu organizowanego jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, pt. „Wielkopolska – moja duma”. Tegoroczny temat to „Przez Wielkopolską wieś – skarby architektury”. Konkurs adresowany był do mieszkańców Wielkopolski w wieku 50+, a zadaniem było wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką malarską lub rysunkową.
Mieszkanki powiatu obornickiego, które otrzymały wyróżnienia to: Janina Dreger z Parkowa, Wiesława Drożdż z Kowanówka oraz Ewa Sundmann-Stroińska z Obornik. Laureatką drugiego miejsca w konkursie została oborniczanka Maria Kasperczak, która namalowała kościół w Łukowie. Wyróżnienia wręczała Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
W drugiej części gali nastąpiło wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym przez Departament Edukacji i Nauki dla nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz nauczycieli bibliotekarzy publicznych bibliotek pedagogicznych pod nazwą „Warto wiedzieć, warto zobaczyć”, również pod hasłem „Przez Wielkopolską wieś – skarby architektury”. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filii w Obornikach – Beata Łukasiewicz-Lorent, natomiast laureatem trzeciego miejsca został pracownik tejże placówki Bartosz Nowicki za scenariusz „Chludowo – panorama wsi na przestrzeni dziejów”.

Podobne artykuły