Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

OBORNIKI. Na deskach sceny Obornickiego Ośrodka Kultury uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku przedstawili spektakl pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”. Przez długie sześć tygodni dzieci pod okiem nauczycielek odpowiedzialnych za to wydarzenie ćwiczyły swoje role, trenowały ruch sceniczny i grę aktorską. – Była to naprawdę ciężka praca – potwierdziła Zyta Czechowska.
Ostateczny efekt wynagrodził uczniom pełne zaangażowanie w stu procentach. Piękna scenografia, stroje z epoki i współczesne świąteczne stylizacje przeniosły widzów w iście magiczną rzeczywistość. Uczniowie z Kowanówka dostarczyli tym samym wszystkim widzom wielu wzruszeń i wrażeń. Dowodem na to może być fakt dwukrotnych owacji na stojąco i bis.
Jak zwykle goście nie zawiedli, sala OOK wypełniona była po brzegi. Po spektaklu organizatorzy spektaklu zorganizowali dla gości słodki poczęstunek, który był też okazją do rozmów, gratulacji i podzielenia się wrażeniami i emocjami.
Chcąc docenić zaangażowanie uczniów, nauczycielki przygotowujące przedstawienie przygotowały dla swoich „aktorów” niespodziankę. Gratulacje i świąteczne życzenia złożyli im znane osoby ze środowiska lokalnego, ale także znani polscy sportowcy, politycy i ludzie mediów, w tym Jurek Owsiak.
Nasza relacja jest bardzo krótka, wiec na sam koniec przedstawiamy bohaterów „Dziewczynki z zapałkami”.
Przedstawienie przygotowali uczniowie pod opieką: Zyty Czechowskiej, Joanny Szczech, Pauliny Rutkowskiej, Krystyny Nowak, Agnieszki Garsteckiej i Jolanty Majkowskiej. W projekt zaangażowali się też inni nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy z całą pewnością przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Szczególne Karol Bzdręga, Krzysztof Pinda, Jolanta Sadowska i Artur Gośliński, którzy pomogli w organizacji dnia. Organizatorzy dziękują za naszym pośrednictwem także rodzicom, a w szczególności Edycie Żuk.

Podobne artykuły