Nagroda dla pracowników socjalnych

OBORNIKI, WARSZAWA. Jak już wcześniej informowaliśmy obornicki OPS został nagrodzony za swą prace i programy pomocowe. W kancelarii premiera wręczono nagrody za nowatorskie rozwiązania przyznane przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Wśród laureatów znaleźli się pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Lidia Burzak i Paweł Kopniewski za projekt socjalny zatytułowany „Przemocy mówimy nie”, Aldona Pawlik za projekt „Ramię w ramię”, Agnieszka Ratajczak za projekt „Narkotyki to nie dla nas”.
Pracownicy ci zostali rekomendowani do nagrody przez burmistrza Szramę, który docenił prowadzone przez OPS działania, mające na celu wdrażanie programów społecznych, ukierunkowanych na rozwiązywanie problemów narkomanii, alkoholizmu, bezdomności, czy przemocy w rodzinie. Wskazywał też na stałe podnoszenie jakości usług i wychodzenie naprzeciw zmieniającym się realiom życia społecznego i konkretnym potrzebom mieszkańców naszej gminy.
Nagroda minister Elżbiety Rafalskiej to kolejny, po zeszłorocznym wyróżnieniu „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie”, wyraz uznania dla obornickiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podobne artykuły