Kto zostanie wiceburmistrzem Rogoźna?

Kto zostanie wiceburmistrzem Rogoźna?

ROGOŹNO. Wybór Renaty Tomaszewskiej na stanowisko przewodniczącej rady powiatu, to dla Rogoźna wielki prestiż, bo to osoba z gminy Rogoźno stała się znów najważniejszą osobą w powiatowym samorządzie.
Ta funkcja nie może się jednak formalnie łączyć ze stanowiskiem wiceburmistrza. Burmistrz Roman Szuberski musi swą zastępczynię formalnie odwołać i to w ciągu najpóźniej trzech miesięcy od dnia nominacji na przewodniczącą rady. Skoro musi, to odwoła, ale o rozstaniu nie ma mowy.
Renata Tomaszewska pełni też w gminie funkcję pełnomocnika burmistrza do spraw oświaty. Tę ma prawo zachować. Burmistrzowi przyda się też pełnomocnik do spraw dialogu społecznego i kto wie…
Po odwołaniu Renata Tomaszewska nadal będzie wspierała Romana Szuberskiego, choć przybędzie jej obowiązków. Pani Renata nigdy się pracy nie bała, a zna problemy rogoźnian i Rogoźna jak mało kto, więc jej pomoc będzie nieoceniona.
Mając takiego pomocnika burmistrz Roman Szuberski nie widzi póki co potrzeby zatrudniania i opłacania osoby wiceburmistrza. Renata Tomaszewska pozostanie też w swoim gabinecie (bo po co ma stać pusty?) i każdy, kto ma do załatwienia sprawę w gminie, ale też i w powiecie, tam ją właśnie znajdzie.

Podobne artykuły