Zofia Kotecka starostą obornickim

Zofia Kotecka starostą obornickim

POWIAT OBORNICKI. Miniona sesja rady powiatu obornickiego, która odbyła się we wtorek, wyłoniła formalnie osobę starosty. Została nią Zofia Kotecka i nie było tu żadnej niespodzianki, bowiem było to wiadome od chwili rozstrzygnięcia wyborów samorządowych.
Zofia Kotecka była wybierana do rady powiatu przez wszystkie kadencje rady. Zasiadała przez ostatnie kadencje w zarządzie powiatu, więc nie można jej odmówić ni wiedzy, ani doświadczenia samorządowego.
Zastępcą Zofii Koteckiej, czyli wicestarostą będzie Waldemar Cyranek, wybrany do rady z drugim najlepszym wynikiem wyborczym.
Skład zarządu powiatu uzupełnią: Bogusław Janus, Piotr Neter oraz Andrzej Ilski.
Zofia Kotecka odebrała wiele gratulacji i wyrazów poparcia. Podziękowała za zaufanie, jakim ją obdarzono i zadeklarowała, że drzwi do jej gabinetu będą otwarte dla wszystkich, zarówno dla radnych, jak i mieszkańców. Zapewniła też, że każdego chętnie przyjmie i wysłucha. Na koniec dodała: Wiem, iż oczekiwania względem powiatu są olbrzymie, ale postaram się im sprostać.
Sesję poprowadziła nowa przewodnicząca Renata Tomaszewska, która może się poszczycić najlepszym wynikiem wyborczym do tego gremium.

Podobne artykuły