Rządy nauczycielskie

POWIAT OBORNICKI. Tak się po ostatnich wyborach samorządowych poukładało, że w całym powiecie rządzić będą nauczyciele. Nauczycielem będzie starosta obornicki i jego zastępca, nauczyciel zasiądzie w zarządzie powiatu. Nauczycielami byli burmistrzowie Obornik i Rogoźna, a po wyborach dołączył do nich wójt Ryczywołu. Nauczycielką była obecna przewodnicząca rady powiatu oraz jej zastępczyni, nauczycielem był obecny przewodniczący rady miejskiej Obornik.
O nauczycielskich rządach demokratycznie zadecydowali sami wyborcy, a mandat zaufania dla nauczycieli ma już długą historię. Nauczycielami byli: poprzedni przewodniczący rady powiatu, były burmistrz Obornik i były przewodniczący rady miejskiej Obornik. Wielu nauczycieli zasiadało i nadal zasiada w radach gminy, miejskich i powiatu.
Skoro wyborcy stawiają na nauczycieli to znaczy, że darzą ten zawód większym zaufaniem niż inne profesje. Jeżeli były nauczyciel z ziemi obornickiej otrzymał w październiku najlepszy wynik wyborczy w całej Wielkopolsce i rozpoczął swą trzecią kadencję jako szanowany burmistrz, to trudno się takim wyborom dziwić.

Podobne artykuły