Karate Team Oborniki na mistrzostwach Europy w Serbii

Karate Team Oborniki na mistrzostwach Europy w Serbii

OBORNIKI, NIS. Pięciu zawodników Karate Team Oborniki, trenowanych przez Wojciecha Blocha, reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Europy Karate. Od piątku 23 listopada do niedzieli, na zawodniczych matach w serbskim mieście Nis, walczyło przeszło 750 zawodników z 30 krajów Europy w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. W każdej kategorii startowało przeszło 50 zawodników. Aby myśleć o medalach należało wygrać przynajmniej cztery rundy kwalifikacyjne. Najbliżej pozycji medalowej był Kacper Rodak, który awansował do najlepszej ósemki zawodów w kumite (walka) i w decydującym starciu o pozycję medalową przegrał przez wskazanie sędziów z późniejszym Mistrzem Europy, Rosjaninem Danilo Machenko. Kacper uplasował się ostatecznie na pozycjach 5-8, zajmując indywidualnie najwyższe miejsce z całej reprezentacji Polski.
Bardzo dobrze zaprezentowała się także Olga Kaczmarek, która zarówno w juniorach i seniorach przeszła rundy kwalifikacyjne, zatrzymując się dopiero w ćwierćfinałach. W obu konkurencjach musiała uznać wyższość zawodniczek ze Szwecji, które ostatecznie stanęły na podium. Olga uplasowała się na miejscach 9-16.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Mikołaj Michalak, który przeszedł dwie rundy, Jakub Kuklewski, również dwie rundy wygrane, a także Nikodem Januszak, który w kategorii młodzików przegrał dopiero z Węgrem, późniejszym srebrnym medalistą. Drużyna kumite, w składzie której wystąpił Kuba i Mikołaj uplasowała się na miejscu 5-8. Dla całej piątki był to dopiero pierwszy występ na tak dużych zawodach o randze mistrzowskiej, sam fakt awansu do reprezentacji Polski jest olbrzymim sukcesem. Nie byłby on możliwy gdyby nie starty i sukcesy na arenie krajowej, mocno wspierane przez obornickie władze.

Podobne artykuły