Jest nowa dyrektor szkoły w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Po wyborach samorządowych dyrektor szkoły podstawowej Witold Korbanek dość nagle zrezygnował z pracy.
Jego konflikt z byłym zastępcą i później dyrektorem ryczywolskiego gimnazjum był w środowisku oświatowym doskonale znany. Gdy ów dyrektor, a obecnie wójt gminy, Henryk Szrama wygrał wybory, Witold Korbanek nagle i bez wcześniejszych zapowiedzi zrezygnował z pracy i odszedł na emeryturę.
Rządząca wówczas jeszcze wójt Renata Gembiak-Binkiewicz ogłosiła natychmiast konkurs na jego następcę i można tu polemizować, czy było to z jej strony tak całkiem eleganckie. Pani wójt mogła przecież zostawić podjęcie decyzji co do wyboru nowego dyrektora swojemu następcy, bo szkołą zarządzała i tak zastępczyni dyrektora. Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że spora część nauczycieli poprosiła ją o taką właśnie decyzję w obawie, że dyrektorem może zostać były radny powiatu Robert Zimny.
Do konkursu przystąpiły dwie kandydatki, z czego jedna osoba z Rogoźna a druga z Ryczywołu. Ostatecznie dyrektorem szkoły została Krystyna Skrzypek, będąca wcześniej zastępczynią dyrektora Witolda Korbanka a potem pełniąca jego obowiązki. Wspomniana wcześniej część grona nauczycielskiego odetchnęła w ulgą nie kryjąc radości z takiego rozwiązania. – Krystyna Skrzypek to osoba o ogromnej wiedzy pedagogicznej, doskonale zna szkołę i jej problemy, jest uczynna i ma dobry kontakt z gronem nauczycielskim – taką opinią o niej podzieliła się z naszą redakcją jedna z nauczycielek.

Podobne artykuły