Patriotyzm kosztuje

GMINA OBORNIKI. Tegoroczne obchody setnych rocznic odzyskania niepodległości oraz powstania wielkopolskiego, to nie tylko uroczystości, ale i spore wydatki.
Najdrożej kosztowała sama organizacja wszelakich uroczystości. Trzeba było wydać na przebudowę obelisku w Parku Niepodległości, choć dzięki hojnym darczyńcom i pracowitości Jakuba Dyczkowskiego nie były to wydatki szczególnie bolesne. Na obelisku Paderewskiego pojawiła się nowa tablica, a na poczcie orzeł. To kolejne wydatki. Została zakupiona tablica upamiętniająca powstańców wielkopolskich z Maniewa. Wykonała ją za kwotę 2 400 zł brutto firma MANK Krzysztofa Nowaka z Obornik. Kolejna tablica dotycząca tym razem odzyskanie niepodległości dla sołectwa Rożnowo wykonana została ze stali wraz z odpowiednią konstrukcją za 3 075 zł brutto. Tu wykonawcą była firma BIRA Przemysława Nowaka z Rożnowa.
W Pacholewie przy wiacie, obok miejsca upamiętniającego powstańców z tej wsi, została ułożona kostka brukowa. Wykonawcą był Kazimierz Janaszczak z Pacholewa, a koszt wyniósł 4 107 zł brutto. Do tego trzeba by dodać obelisk w Żernikach i wiele innych inicjatyw cennych, godnych, ale i kosztownych. Niestety za patriotyzm trzeba płacić.

Podobne artykuły