Prezes odchodzi?

GMINA RYCZYWÓŁ. Po wyborczej przegranej wójt Renaty Gembiak-Binkiewicz chce zrezygnować z pracy na rzecz gminy prezes ryczywolskiej Spółki Komunalnej Maciej Kozłowski. Nie tylko stworzył on tę spółkę, ale też ucywilizował całą gospodarkę wodno- kanalizacyjną gminy, po dopuszczeniu jej do poważnego regresu przez spółkę z Czarnkowa, do której należała jeszcze do niedawna niemal cała gmina. Brak inwestowania w sieć i urządzenia wodnokanalizacyjne przez obcy podmiot został korzystnie zamieniony przez Renatę Gembiak-Binkiewicz we własną spółkę gminną, czyniącą poważne inwestycje.
Udało się już wykonać ogromną pracę kanalizującą znaczną część gminy. Nie wszyscy się jednak podłączyli już do kanalizacji i bywa z tym dosyć różnie. W rejonie ulicy Mikołajczyka na dziewięć gotowych do podłączenia posesji tylko trzy się przyłączyły. Z kanalizacji korzysta też jedynie część mieszkańców Gorzewa. Dla odmiany w Ludomach jeszcze tylko jedno gospodarstwo nie przyłączyło się do sieci. Zaczyna się do niej przyłączać już Lipa.
To o czym informujemy jest ważne, bo spółka wykonała sieć, wyposażyła ją w urządzenia, zadłużając się na ok. pięć milionów złotych. Teraz będzie dług spłacała ze środków uzyskiwanych za swoje usługi. Jeżeli ich nie będzie dosyć, powstanie problem.

Podobne artykuły