Magazynek z narkotykami rozbity w Lipie

Magazynek z narkotykami rozbity w Lipie

LIPA. Solidny zapas środków odurzających miał w swoim domu pewien 39-letni mieszkaniec Lipy. Policjanci od pewnego czasu już to podejrzewali, pracując nad nim operacyjnie. Wszystko wskazywało na to, że przechowuje on u siebie na posesji znaczne ilości narkotyków.
Mundurowi odwiedzili go 2 listopada i jak udało nam się dowiedzieć, weszli tam „na pewniaka”, a na dodatek nie musieli długo szukać magazynku z ukrytymi prochami. Przystąpili zaraz do przeszukania pomieszczenia gospodarczego, w którym odkryli prawie 3 kg amfetaminy oraz ponad 510 gram marihuany.
Jak na solidnego „magazyniera” przystało, 39-latek miał tam też elektroniczną wagę, a w portfelu znaczną ilość pieniędzy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.Jak wygląda z pozyskanych przez nas informacji, nie był on dystrybutorem bezpośrednim, a jedynie przechowywał środki odurzające dla dilerów, pośrednicząc pomiędzy hurtownikiem a detalistami.
Nigdy wcześniej nie pojawił się w policyjnych kartotekach, choć od pewnego czasu to właśnie jego adres wskazywali „łapani” przez policję dilerzy. – Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Grozi mu do 10 lat więzienia – potwierdziła sierż. Izabela Leśnik z policji w Obornikach. Podobnych miejsc jest na terenie powiatu obornickiego więcej i na nie także przyjdzie zapewne czas, choć w obecnej chwili liczne „zachorowania” w policji opóźniają nieco tę akcję.

Podobne artykuły