Dźwig nie przejedzie

Dźwig nie przejedzie

BOGDANOWO, OBORNIKI. Choć wielu kierowców cieszy informacja o planach budowy mostu zastępczego na czas remontu mostu nad Wartą w ciągu drogi krajowej, to nie ma wśród nich przedsiębiorcy z Bogdanowa, który posiada dźwig samojezdny o masie 40 ton.
Most zastępczy będzie miał udźwig do 30 ton, więc będzie niedostępny dla wspomnianego przedsiębiorcy. Zwrócił się wiec za pośrednictwem sołtysa Mariusza Kozłowskiego do władz Obornik z prośbą o zmianę udźwigu mostu. Burmistrz Tomasz Szrama wyjaśnił. – To nie gmina decyduje, bo nie jej most, nie jej droga i nie jej decyzje. Generalna dyrekcja zleciła wykonanie mostu do 30 ton i taki będzie montowany na wiosnę. Podniesienie tonażu mostu zastępczego zapewne wiązałoby się ze wzrostem kosztu jego budowy, a podejrzewam, że zamówiony most już powstał albo powstaje.
W tej sytuacji przedsiębiorcy z Bogdanowa nie pozostanę nic innego, jak poszukać parkingu dla dźwigu, gdzieś w Obornikach, albo w okolicy na północ od mostu, który stanie się do niego barierą nie do pokonania ciężkim dźwigiem.

Podobne artykuły