Boisko w Ludomach zaprasza

Boisko w Ludomach zaprasza

LUDOMY. W Ludomach powstało długo oczekiwane i ważne dla szkoły, jak i dla mieszkańców wsi nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Koszt inwestycji to 1 166 868,27 zł brutto pomniejszony o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wynoszące ok. 440 tys. zł.
Boisko powstało w pobliżu budynku Zespołu Szkół w Ludomach. Składa się z płyty boiska ze sztuczną nawierzchnią, dostosowanego do gry w piłkę nożna, ręczną, siatkówkę i koszykówkę, a gdy się rozciągnie tam odpowiednią siatkę to także w gry podobne do tenisa. Powstała prócz boiska bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Boisko wielofunkcyjne zostało zabezpieczone piłkochwytami. Oświetlenie boiska w postaci czterech słupów oświetleniowych pozwoli korzystać z kompleksu także po zmierzchu, a solidne odwodnienie boiska zabezpieczy je podczas opadów.
Prócz części sportowej są też chodniki oraz place przeznaczone do ruchu pieszego. Powstał wewnętrzny plac dojazdowy, a pozostałe powierzchnie zostały utwardzone i zagospodarowanie niską zielenią. Z boiska będzie korzystała młodzież szkolna podczas lekcji wychowania fizycznego oraz podczas planowanych zajęć szkolnego klubu sportowego. W godzinach popołudniowych będzie ono dostępne dla wszystkich mieszkańców Ludom i całej ziemi ryczywolskiej.

Podobne artykuły