Rogoziński półmaraton

Rogoziński półmaraton

ROGOŹNO. IV półmaraton imieniem Przemysła II udało się rozegrać przy całkiem życzliwej aurze i w niezwykle pięknych okolicznościach przyrody, bowiem trasa przebiegała w znacznej części przez ślicznie oświetlone słońcem lasy bukowe.
Na starcie stanęło w tym roku 445 osób. Najwięcej biegaczy przejechało z Poznania (127), w dalszej kolejności pojawili się na starcie w liczbie 51 osób mieszkańcy Rogoźna. Dla nich ważnym było, że znają trasę, bowiem trasa nie zmieniła się w stosunku do wcześniejszych edycji. Wybiegli z Rogoźna w kierunku Słomowa i Długiej Gośliny, obserwowani przez licznych widzów i entuzjastów tego biegu.
Organizacja nie zwiodła i nie było większych problemów o których by warto wspominać, choćby z zamknięciem ruchu na często uczęszczanej drodze. Ostatecznie półmaraton wygrał Jakub Jańczyk z czasem 1:15, wyprzedzając o około dwie minuty Tomasza Szymczaka i Przemysława Walewskiego. Pierwszą panią na mecie była Dorota Lutomska, która ukończyła półmaraton z całkiem dobrym czasem 1:29. W klasyfikacji mieszkańców wygrali: Wojciech Grabiński oraz Natalia Kokot.
Rogoziński półmaraton przeszedł do annałów powiatowego sportu jako kolejna udana impreza zorganizowana na najwyższym poziomie.

Podobne artykuły