Pożar z niewielkim ogniem i gęstym dymem

Pożar z niewielkim ogniem i gęstym dymem

KOWANÓWKO, ROŻNOWO. Późnym wieczorem z soboty na niedzielę mieszkańcy posesji przy ulicy Sosnowej, na styku Kowanówka z Rożnowem, zauważyli dym wydobywający się ze stropu domku gościnnego, na dodatek nad samym kominkiem. Płomieni nie było, ale dym robił się coraz gęstszy.
Wezwano straż pożarną. Przybyła jednostka z PSP Oborniki oraz wsparcie z OSP z Rogożna i Parkowa. Strażacy bez trudu znaleźli źródło ognia. Tliła się płyta zabudowana dachem i ściana wewnętrzną.
Woda nie miała do niej dobrego dostępu, bo obrazowo mówiąc, była niczym plaster sera pomiędzy dwoma kromkami chleba. W tej sytuacji jedynym wyjściem stała się rozbiórka. Strażacy wezwali kolejny pojazd, był to kontener do rozbiórki i dogaszania tego rodzaju tlących się materiałów.
Akcja trwała wiele godzin i zakończono ją dopiero koło północy. Pewną uciążliwością była potrzeba wyłączenia na pół godziny prądu w całym kwartale kilku ulic. Budynek trzeba będzie i tak rozebrać a szczęściem w nieszczęściu jest to, że żadne inne budynki nie zostały ani przez z chwilę zagrożone ogniem.

Podobne artykuły