Kobiety liderki i niepodległa ojczyzna

RYCZYWÓŁ. Gmina Ryczywół kobietą stoi – do takiego wniosku doszły uczestniczki spotkania zorganizowanego przez kobiece stowarzyszenie AleBabki. Działaczki stowarzyszenia zaprosiły do holu ryczywolskiej szkoły kobiety, które swą aktywnością zawodową lub społeczną wyróżniają się w Ryczywole i okolicach.
Zareagowało około pięćdziesiąt pań, które przy stole z kawą i pysznymi wypiekami rozmawiało o swojej pracy, o tym jak czasem trudno jest pogodzić aktywność społeczną z życiem prywatnym, o roli kulturowej kobiet w dawnym i dzisiejszym świecie i o tym, że środowiska kobiece nadal podejmują walkę o równe traktowanie ich z mężczyznami, którzy nadal dominują w wielu sferach życia.
Zaproszona do udziału w spotkaniu Magdalena Przystałowska z LGD Kraina Trzech Rzek przypomniała walkę dawnych sufrażystek, opowiedziała o wielkiej Polce, jaką była Maria Skłodowska-Curie, uświadomiła słuchaczkom, jak wielki potencjał tkwi w kobietach. Spotkanie było kontynuacją styczniowej inicjatywy podjętej przez Kobiecy Klub Książki w Ryczywole, kiedy to z okazji przypadającego w tym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano wieczór z literaturą kobiecą.
Wyjątkowy wieczór pozwolił wszystkim obecnym poznać się bliżej, zrozumieć motywację podejmowanych działań, docenić fakt, że kobiety w gminie Ryczywół tak wiele potrafią dokonać i to również, że za swą pracę zasługują na uznanie.

Podobne artykuły