Szrama: zamiast mostu chaos i niedomówienia

Szrama: zamiast mostu chaos i niedomówienia

OBORNIKI. Po obietnicach premiera w sprawie budowy mostów burmistrz Tomasz Szrama udał się wraz z szefem wydziału inwestycji i rozwoju Przemysławem Mączyńskim do stolicy, by w ministerstwie infrastruktury dowiedzieć się czegoś więcej na temat rządowych planów mostowych.
Po powrocie zdał radzie miejskiej w Obornikach sprawę ze swej podróży do Warszawy. – Byliśmy w ministerstwie po szczegóły w sprawie budowy mostu na Warcie w programie „Mosty Plus” a wróciliśmy z chaosem. Potrzebny nam most ma sobie gmina zaprojektować i wbudować. Musi też wybudować drogi dojazdowe, z czego część musiałby wybudować starosta, a drugą część marszałek województwa. Gdy most będzie gotów, państwo zwróci gminie może 50% kosztów, a może mniej. Koszt takiej inwestycji to 20 do 30 mln. Nie bardzo też wiadomo, jak zmusić marszałka i starostę do partycypowania w tej inwestycji.
Burmistrz nie krył niezadowolenia z założeń programu „Mosty Plus”. Niewiele gmin w Polsce będzie stać na tak poważny wydatek, bez gwarancji dopłaty ze strony państwa.
W tej sytuacji nadzieja na dodatkowy most na Warcie wdaje się zdecydowanie oddalać.

Podobne artykuły