Rowerem do Stobnicy

GMINA OBORNIKI. Zakończono prace związane z budową ścieżki rowerowej z Obornik do Stobnicy, już dziś uznanej za jedną z najpiękniejszych widokowo w całej Wielkopolsce.
Oficjalne otwarcie ścieżki odbyło się 18 października. Dokonujący otwarcia burmistrz wraz z częścią rady miejskiej pojawił się w Słonawach na rowerze i wraz ze sporą grupa rowerzystów ruszyli do Stobnicy, by osobiście poznać każdy fragment nowej drogi.  
Jest to prawdziwa autostrada rowerowa o długości prawie 12 km, z trzema miejscami przeznaczonymi do odpoczynku. Ścieżka jest w całości wykonana z masy asfaltowej, a dodatkowo na niektórych odcinkach poszerzona o część przydatną do komfortowego korzystania przez amatorów Nordic Walking. Całość budowy, wraz z oświetleniem ścieżki na odcinku Oborniki – Słonawy wyniosła ponad 8 mln zł, z czego 85 % kwoty sfinansowała Unia Europejska.
Na ścieżkę ku Stobnicy, można dojechać rowerem ścieżkami rowerowymi z Dąbrówki Leśnej, z Kowanowa czy Rożnowa, także z okolic Łukowa i dworca przesiadkowego w Obornikach przy ul. Lipowej.

Podobne artykuły