Oficjalnie: w powiecie zwycięża Szrama przed PSL, PiS czwarty a Platforma dopiero piąta

POWIAT OBORNICKI. W wyborach do rady powiatu obornickiego zwyciężył Komitet burmistrza Obornik Tomasza Szramy, nieznacznie wyprzedzając PSL. Na trzecim miejscu uplasował się komitet wiceburmistrz Rogoźna Renaty Tomaszewskiej. Dopiero czwarty był PiS, a o dużej porażce może mówić PO, które wraz z Nowoczesną zdobyło zaledwie 7% głosów.

Wyniki:

1. KOMITET TOMASZA SZRAMY 5 419 głosów, 22.87%
2. POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 5 012 głosów, 21.15%
3. NASZA GMINA – NASZ POWIAT 4 070 głosów, 17.18%
4. PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 861 głosów, 16.29%
5. PLATFORMA OBYWATELSKA, NOWOCZESNA 1 844 głosów, 7.78%
6. GOTOWI DO DZIAŁANIA 1 595 głosów, 6.73%
7. MOŻEMY WIĘCEJ 1 323 głosów, 5.58%
8. WIEŚ W POWIECIE 571 głosów, 2.41%

Podział mandatów jest następujący:

Szrama 5 radnych – BIEDNA Anna, KOTECKA Zofia, CYRANEK Waldemar, SZRAMA Przemysław, NETER Piotr
PSL 4 radnych – ILSKI Andrzej, JANUS Bogusław, CISOWSKI Błażej, NOWICKA Anna
PiS 3 radnych – BARTKOWIAK Wiesław Stanisław, OKPISZ Andrzej Janusz, NOWAK Zbigniew
Nasza Gmina Nasz Powiat 2 radne – TOMASZEWSKA Renata, PASTERNAK Agata
PO 1 radna – WOŹNIAK Katarzyna Anna
Gotowi do Działania 1 radny – BOGACZ Michał Wacław
Możemy Więcej 1 radny – DESPERAK Piotr Andrzej

Głosy w okręgach:

Okręg nr 1 – gmina Oborniki.
Lista PSL 1645

ILSKI Andrzej 326
DYCZKOWSKI 312
FUSIŃSKI Janusz 221
HANELIK Piotr 148
PYCHYŃSKA Marlena 131
GILEWSKA Mariola Natalia 116
SZYMAŃSKA Violetta 109
OTTO Ryszard Franciszek 87
NADSTAGA Mateusz 77
ZACHMOC Zofia Krystyna 56
STACHOWIAK Jarosław 47
SIWIŃSKA-KOPEĆ Małg. 15
Lista PiS 2510
OKPISZ Andrzej Janusz 960
BARTKOWIAK Wiesław 471
WOŁOSZYN Ryszard 382
DĄBROWSKI Leszek 161
GOŚLIŃSKA Daria 107
ZIELIŃSKA Agnieszka 101
NAPIERAŁA Jan 69
DURASIEWICZ Ewa 68
SIWEK Andrzej Stefan 59
ADASZEWSKI Paweł Jerzy 53
DERA Arleta Anna 44
GARBARZ Magdalena 35
Lista Możemy Więcej 1323
DESPERAK Piotr 452
FIOŁEK Sylwia 227
BUKOWSKI Damian Marek 127
GACEK Eugeniusz Tomasz 101
FARON Lech Stanisław 89
DYMEK Mirosława 87
JAGODZIŃSKI Rafał 66
DROZDOWSKI Arkadiusz 61
BIELAWIAK Klaudia Anna 53
PIETRZAK Weronika 28
BOURGUOIS Kamilla 24
TWAROGAL Robert 8
Lista Tomasza Szramy 5419
CYRANEK Waldemar 1149
BIEDNA Anna 767
KOTECKA Zofia 648
NETER Piotr 512
SZRAMA Przemysław 486
DREWICZ Mariusz Stanisław 426
WOJDANOWICZ Karina 340
MOLSKI Jan 288
FILODA Urszula 273
JANICKI Maciej Jerzy 196
LOBERMAJER Aleksandra 174
FRĄCKOWIAK Krzysztof 161
Lista Nasza Gmina – Nasz Powiat 843
BŹDZIAK Paweł 238
NADOLNY Jan Marian 145
PŁOSZCZYCA Piotr Seweryn 90
JAGODA Marek Ryszard 81
GACEK-SROKA Joanna 87
ULATOWSKI Paweł 73
RYCHLIŃSKA Violetta 37
PAWLAK Maciej Grzegorz 31
ĆWIKLIŃSKA Dorota 22
MAZUR Anna 20
PŁOMIŃSKA Luisa 13
KAŹMIERCZAK Klaudia 6
Lista Platformy i Nowoczesnej 1844
WOŹNIAK Katarzyna Anna 472
MAĆKOWIAK Marcin 246
KOZARYN Jan 202
GAERTNER Arletta Sylwia 193
SCHEIDING Agnieszka 166
URBANIAK Klaudia 132
WOSICKA Danuta Maria 109
NOWAK Eugeniusz Jan 71
KASPEREK Radzisław Robert 68
NOCHOWICZ Renata Maria 63
KRUPCZYŃSKA Magdalena 62
BOGUSZYŃSKI Henryk 61

Okręg nr 2 – gminy Rogoźno i Ryczywół
Lista PSL 3367

JANUS Bogusław 967
CISOWSKI Błażej 519
NOWICKA Anna 470
ZIELIŃSKI Kazimierz 406
DWORZAŃSKI Ryszard 394
WARDĘGA Paweł Jan 238
WENDLANDT Grażyna 126
PAWLAK Małgorzata 129
KRZEMIŃSKA-ZENGER Longina 118
Lista PiS 1351
NOWAK Zbigniew 504
GRONOWSKI Piotr 196
KRZYWOSZYŃSKA-URBAN 156
OLECH Jordana Małgorzata 120
KLAWIŃSKI Robert Henryk 102
ŁUKASZYK Włodzimierz 100
JAMRÓZ Małgorzata Monika 75
TOMCZAK Paweł Jan 52
KOWALEWSKA Julia 47
Lista Gotowi do Działania 1595
BOGACZ Michał Wacław 569
DŁUGOSZ Agnieszka 225
MUSZYŃSKI Marian 188
OLENDERSKI Andrzej Stanisław 142
STRZYKAŁA Marta 142
SEREDYŃSKA Alicja Anna 100
SWOBODA Magdalena 89
WALKOWIAK Kamil 80
NOWAK Mariusz 60
Lista Nasza Gmina – Nasz Powiat 3227
TOMASZEWSKA Renata 1379
PASTERNAK Agata 385
ZIMNY Robert 364
NOWACKI Mariusz 280
RUNOWSKI Jacek 195
CHUDZICKA Monika 184
LIS Michał 180
GROMANOWSKA Kryst. 172
KRAKOWIAK Kazimierz 88
Lista Wieś w Powiecie 571
KOWALSKI Marek Jerzy 142
WIŚNIEWSKI Daniel 117
NERKOWSKI Damian Marcin 98
JURGA Radosława Maria 59
RYBAK Sławomir Paweł 52
PIOTR-ŚWIERAD Ewa 41
NOWAK Hubert Jerzy 40
SAWIŃSKA Paulina 14
SKRZYPEK Barbara 8

Podobne artykuły