Oficjalnie: pierwszy Komitet Szramy, drugi PiS – w wyborach do rady miejskiej Obornik

GMINA OBORNIKI. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do rady miejskiej Obornik. Zwyciężył w nich Komitet Szramy, wyprzedzając znacząco – gdyż zdobył ponad połowę głosów – Prawo i Sprawiedliwość. Wyniki:

1. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZRAMY – 7 815 głosów, 57.27%
2. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 2 534 głosów, 18.57%
3. KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 1 793 głosów, 13.14%
4. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW – MOŻEMY WIĘCEJ – 1 505 głosów, 11.03%

Komitet Tomasza Szramy zdobył 14 mandatów w obornickiej radzie miejskiej, PiS 4 mandaty, PSL 2 mandaty i Komitet Pawła Rydzewskiego 1 mandat. Pozwoli to Szramie na samodzielne rządy w radzie.

Radnymi zostali –
Komitet Tomasza Szramy: Paweł Drewicz, Henryk Brodniewicz, Jarosław Paulus, Beata Matelska, Ariel Mańczak, Jarosław Nosal, Marek Lemański, Adam Stańko, Barbara Bacic-Gaertner, Dariusz Szrama, Paweł Dreger, Błażej Pacholski, Edyta Mikołajczak, Aleksandra Kulupa.
PiS: Tomasz Kamiński, Wiesław Garbarz, Renata Małyszek, Andrzej Walkowski.
PSL: Lucyna Chudzicka, Małgorzata Witek.
Komitet Pawła Rydzewskiego: Krzysztof Piotrowski.

Szczegółowe wyniki w okręgach:

Okręg 1 – miasto Oborniki do Wełny
Komitet Tomasza Szramy 2193

DREWICZ Paweł 750
PAULUS Jarosław Edward 374
BRODNIEWICZ Henryk 258
REZLEWICZ-FRĄCKOWIAK Alicja 169
KULUPA Aleksandra 176
GINTROWICZ Andrzej 161
DUBISZ Anna 161
HARAJ Władysław 144
PiS 716
KAMIŃSKI Tomasz Marcin 303
WARGUŁA Krzysztof 102
JANASEK Jarosław 99
KRZYSZTOŃ Teresa Janina 85
WOLNIEWICZ Janusz 51
SKOWROŃSKI Adam 43
GOCH Agnieszka Anna 23
SZYMAŃCZYK Ewa Józefa 10
Możemy Więcej 622
PIOTROWSKI Krzysztof Piotr 295
SZYMOT Adrian 84
KRZYŚCIN Agata 62
RUNOWSKA Adriana Teresa 52
ROSZKIEWICZ Mateusz 52
TEMPOLIN Kordian Kasper 47
JAGODZIŃSKA Sonia Anna 30
PSL 192
STRÓŻYK Marek 48
KARWAŃSKI Kazimierz 43
KROMOLICKA Maria 37
DYKCIK Marcin 35
SKIBIŃSKA Maria 13
HOGIEL Donata Maria 11
RYMER Julia Julita 5

Okręg 2 – miasto Oborniki za Wełną
Komitet Tomasza Szramy 2368

MATELSKA Beata Katarzyna 691
MAŃCZAK Ariel Łukasz 534
NOSAL Jarosław 306
LEMAŃSKI Marek Henryk 290
WRÓBLEWSKI Artur Łukasz 280
URBANIAK Adriana 139
LUDZKOWSKA Małgorzata 128
PiS 681
GARBARZ Wiesław 164
DASZKIEWICZ Mateusz 132
KIEROŃCZYK Tomasz 123
URBAŃSKA Katarzyna 81
STĘPNIEWSKA Agnieszka 79
PATERKA Anna 59
ADASZEWSKI Piotr Jan 43
PSL 493
PASZYK Kamila 142
BUDYŁA Sebastian 110
GRĄDZIELEWSKI Dawid 84
SPRINGER Krzysztof 60
GÓRSKI Kamil 58
MODRAK Natalia 28
URBAN Joanna 11
Możemy Więcej 334
WESOŁY Bartosz 146
MACIĄG Milena Elwira 69
ZACHCIAŁ Aleksander Piotr 38
LISIECKA-MATŁOKA Beata 37
DOLATA Magdalena 34
MIKLEJEWSKI Tomasz 10

Okręg 3 – wsie na północ od Warty
Możemy Więcej 383

RYDZEWSKI Paweł Adam 303
ZYDORCZAK Agnieszka 9
NOGALSKI Maciej 11
SOBCZAK Jarosław 46
PRĘTKA Edyta 14
Komitet Tomasza Szramy 1523
SZRAMA Tomasz Mikołaj 593
STAŃKO Adam 258
BACIC-GAERTNER Barbara 225
SZRAMA Dariusz 176
KIWERTZ Stefania Maria 135
TALAR Zenon 72
ŁUCZKOWIAK Sylwia 64
PSL 436
WITEK Małgorzata 112
ADAMEK Kazimierz 98
KAŹMIERCZAK Ewa 95
BARTOL Henryk 79
CEBULSKI Przemysław 21
PROCHOWSKI Włodzim. 17
KOSMOWSKA Natalia 14
PiS 656
MAŁYSZEK Renata 262
GRONOSTAJ Przemysław 190
TADEUSZYK Hieronim 70
SKRZYPEK-CHMIELAK W. 52
STEINKE Dawid 35
BYCZYŃSKA Weronika 25
WIĘCZKOWSKA Natalia 22

Okręg 4 – wsie na południe od Warty
Możemy Więcej 166
TOMCZAK Joanna 81
MAZUR Dawid Tomasz 35
FILIPIAK Jakub 21
CHUDZIŃSKI Krzysztof 16
GIERKA Daria Anna 13
Komitet Tomasza Szramy
DREGER Paweł Wojciech 505
PACHOLSKI Błażej 355
MIKOŁAJCZAK Edyta 331
KOZŁOWSKI Mariusz 284
KLUPCZYŃSKI Zygmunt 126
JARZĄBEK Alina 74
CZAJKOWSKA Mirosława 56
PSL 672
CHUDZICKA Lucyna 159
MYSZKOWSKI Zbigniew 151
MUCHA Agnieszka Sylwia 127
NOWAK Magdalena 84
KAŁEK Barbara 63
DACHTERA Krzysztof 46
PARTYKA Wojciech 42
PiS 481
WALKOWSKI Andrzej 209
PAWLACZYK Julita Danuta 96
TECŁAW Kamil 68
KASPRZYCKA Anna 47
SZWED Krzysztof 25
GAWLIK Karolina Anna 22
ROSOCHOWICZ Barbara 14

Podobne artykuły