Świętowali 50-lecie

Świętowali 50-lecie

OBORNIKI. Bycie razem przez połowę wieku na dobre i złe, to nie tylko piękna wspólna podróż przez życie, ale i dobry przykład dla znacznie młodszego pokolenia, które wyraźnie przestaje wierzyć w instytucję małżeńską, a i liczba rozwodów wciąż rośnie. Państwo wyróżnia pary, które dotrwały do jubileuszu 50-lecia specjalnym medalem za długotrwałe pożycie małżeńskie i jest to jedyne odznaczenie, które otrzymują dwie osoby. W miniony piątek, w sali Obornickiego Ośrodka Kultury stawiło się aż 37 takich par.
Jedną z nich była Genowefa Magdziarz z Żernik, która wraz z mężem Kazimierzem obchodziła tego właśnie dnia swoje złote gody. Pani Genowefa odebrała od kolejnego prezydenta RP drugi swój medal. Pierwszy przesłał jej prezydent Lech Kaczyński za działalność w Solidarności Rolniczej.
Do sali OOK nie zdołała przybyć tylko jedna z par, którą zresztą odwiedził w domu w Bogdanowie wiceburmistrz Piotr Woszczyk. Pozostałych przywitał burmistrz Tomasz Szrama, który nie krył dumy z ich wytrwałości. Życzenia i gratulacje złożył też kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wraz z całą załogą. Każda z par otrzymała dwa medale i piękny bukiet czerwonych i białych róż. Wręczał je burmistrz, gratulując każdej z par z osobna. Licznie przybyłe rodziny wyróżnionych jubilatów nie szczędziły braw i życzeń. Błyskały flasze aparatów fotograficznych, by utrwalić tę wyjątkową chwilę.
Potem przyszedł czas na toast i wspólne zdjęcie. Tomasz Szrama był pomocny przy wchodzeniu seniorów na dość wysoką scenę, by wykonać tam wspólna fotografię, na której znaleźli się: Adamska Gertruda i Stefan, Aniołek Stanisława i Zygmunt, Białas Jadwiga i Edmund, Delikatna Irena i Józef, Domagalska Elżbieta i Zbigniew, Filipiak Halina i Czesław, Filipiak Helena i Zdzisław, Gallas Barbara i Jerzy, Gorączka Wincenta i Bogdan, Grajczyńska Krystyna i Stefan, Grupa Teresa i Grzegorz, Hałaburda Teresa i Marian, Kędzierska Barbara i Zygmunt, König Maria i Jan, Lipińska Maria i Bolesław, Kowalska Krystyna i Stanisław, Magdziarz Genowefa i Kazimierz – tu zbiegiem okoliczności wręczanie medalu zbiegło się z faktyczną rocznica ślubu, Majchrzak Elżbieta i Jan, Maślanka Maria i Zbigniew, Miężał Anna i Eugeniusz, Nowaczyk Elżbieta i Jan, Nowak Krystyna i Michał, Piejak Anna i Henryk, Płócienniczak Stanisława i Andrzej, Polarczyk Teresa i Stefan, Polcyn Zofia i Jan, Polcyn Maria i Jerzy, Potocka Maria i Jerzy Seidel Barbara i Aleksander, Siwińska Jolanta i Zbigniew, Sobota Łucja i Henryk, Stawicka Krystyna i Marian, Sujak Bożena i Zygmunt, Wypyszczak Krystyna i Jan, Zduniewicz Ludwika i Mikołaj
Tego wyjątkowego dnia świętowali też Wicherek Stanisława i Henryk oraz Zofia i Zbigniew Tarkowscy. Te pary obchodziły już swoje 60-lecie pożycia małżeńskiego, więc gody diamentowe.
Ukoronowaniem dnia był wspaniały koncert operetkowy w wykonaniu gwiazd sceny poznańskiego Teatru Muzycznego.

Podobne artykuły