Alkoholowa powtórka

ROGOŹNO. Jak już informowaliśmy, zebrana 29 sierpnia rada miejska Rogoźna nie zdołała ustalić liczby punktów sprzedaży alkoholu w gminie na rok przyszły. Nad problemem pochyliła się komisja gospodarcza, optując za zwiększeniem ilości punktów sprzedaży każdego rodzaju trunków o 10% zezwoleń, choć nie jednogłośnie. Taka propozycja nie zyskała poklasku i członków komisji gospodarczej poparli podczas kolejnej sesji rady miejskiej tylko dwaj radni. Miała się sprawą koncesji na sprzedaż alkoholu zająć także komisja spraw społecznych, jednak się nie zajęła.
W tej sytuacji sprawa koncesji znów stała się przedmiotem obrad planarnych i sprawa znowu się zagmatwała. Adam Nadolny namawiał koleżeństwo do niewielkiego zwiększenia ilości punktów sprzedaży trunków: Powinniśmy walczyć z alkoholem, rozpadają się rodziny, podupada zdrowie konsumentów. Proponuje zmniejszyć ilość punktów i zostawić w każdej pozycji nie 10, ale o 3 punkty sprzedaży więcej. Bartosz Perlicjan dopuszczał jeszcze mniejszy wzrost liczby punków: Wystarczy dodać dwa do najwyżej trzech.
Henryk Janus uważał, że punktów handlujących alkoholem powinno być jak najwięcej, bo się gmina rozwija. Sebastian Kupidura był podobnego zdania i tak się zaczęła powtórka z poprzedniej sesji. Najczęściej jednak radni sugerowali, by obecną pule zezwoleń zwiększyć o 3 punkty, była mowa o zwiększeniu o trzy sztuki w odniesieniu do alkoholi – poniżej 4,5 promila, pomiędzy 4,5 do 16 promili i powyżej 16 promili. Ostatecznie, przy poparciu tej wersji przez 11 radnych, nastąpi w gminie w przyszłym roku niewielki wzrost ilości punktów sprzedaży alkoholu.

Podobne artykuły