Chcą przywrócić zawody motorowodne

ROGOŹNO. Burmistrz Renata Tomaszewska zabiega już od dawna o przewróceniu w Rogoźnie zawodów motorowodnych, z których niegdyś miasto słynęło, zaznaczając wyraźny punkt na mapie zawodów o zasięgu ogólnopolskim. Parę dni temu uczestniczyła wraz z burmistrzem Szuberskim w roboczym spotkaniu w ośrodku Za jeziorem, a dotyczącym przywrócenia zawodów motorowodnych na jeziorze Rogoźno. Ze strony działaczy Polskiego Związku Motorowodnego padło wiele pozytywnych informacji i cennych wskazówek. – Myślę, że już niedługo mieszkańcy naszej gminy będą mogli zobaczyć zawody rangi mistrzowskiej na naszym akwenie. Potrzeba jednak wiele pracy, zapału i energii dla wszystkich zaangażowanych w organizację – powiedziała Renata Tomaszewska po powrocie ze spotkania.
Rogozińscy wodniacy włączają się w tę inicjatywę z pełną pasją zapewniając: Jesteśmy nastawieni wraz z władzami gminy pozytywnie i optymistycznie.
Wciąż jednak na terenie jeziora obowiązuje strefa ciszy. Wciąż jednak starosta obornicki nie ruszył palcem, aby to zmienić.

Podobne artykuły