Sparta rozjechała margonińskiego Leśnika

OBORNIKI. Trwa dobra passa piłkarzy nożnych Sparty Oborniki, którzy w ostatniej kolejce ligowej odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując drużynę Leśnika Margonin 4:1. Początek spotkania nie zapowiadało tak okazałego zwycięstwa. Obie drużyny słabo weszły w sobotni mecz. Goście, którzy skupili się głównie na wybijaniu piłek i grze z kontry dobrze radzili sobie z atakami Sparty. W 21 minucie meczu, ku zdziwieniu kibiców, to Leśnik wyszedł na prowadzenie.
Po błędzie obrony gospodarzy zastępujący w bramce Jacka Wosickiego – Jan Wojciechowski musiał wyciągnąć piłkę z bramki. Sparta nie potrafiła do końca pierwszej połowy doprowadzić do wyrównania. Dopiero drugie 45 minut okazało się zabójcze w wykonaniu podopiecznych Sławomira Dyzerta. Już w 48 minucie meczu Sparta wyrównała. Piłka po rzucie rożnym trafiła do Krzysztofa Schoena, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Od 52 minuty meczu goście grali w dziesiątkę, bowiem po faulu na Dajanie Nowaku jeden z piłkarzy Leśnika ujrzał czerwoną kartkę. Pomimo ogromnej przewagi piłkarzy Sparty, kibice na kolejną bramkę musieli poczekać aż do 72 minuty meczu. Strzelcem bramki, która dała prowadzenie Sparcie był Łukasz Zenger. Najpierw minął dwóch zawodników drużyny gości, a następnie silnym technicznym uderzeniem pokonał bramkarza z Margonina. W 75 minucie meczu było już 3:1. Po dobrej zespołowej akcji Filip Trębacz pokonał bramkarza gości podnosząc wynik. Ostatnia bramka padła w 83 minucie meczu. Jej strzelcem ponownie był Łukasz Zenger, który wykorzystał zbyt słabe podanie obrońcy Leśnika do bramkarza. Sparta notując kolejne zwycięstwo ma już tylko 3 pkt straty do lidera.
Wojciechowski – Bukowski, Nowak (75 min Król), Schoen, Zenger (80 min Woźniak), Maciejewski, Cyranek, Trębacz, Kosmowski (70 min Goch), Michałowski (60 min Drozdowski), Kowalik.