PiS: mamy silną drużynę na Ziemi Obornickiej

OBORNIKI. W środę odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w powiecie obornickim, na sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki. Swoje poparcie dla kandydatów na burmistrza Obornik Tomasza Kamińskiego, burmistrza Rogoźna Mirosławy Sass-Nowak oraz kandydata do sejmiku wielkopolskiego Michała Zielińskiego przesłał w formie video poseł Bartłomiej Wróblewski.
Zdaniem Michała Zielińskiego w tegorocznych wyborach PiS wystawił najliczniejszą i najsilniejszą reprezentację w historii. Kandydat na burmistrza Obornik, Tomasz Kamiński stwierdził, że jako burmistrz skupi się na sprawach komunikacyjnych. Obiecywał, że w porozumieniu z rządem, doprowadzi do jak najszybszego rozpoczęcia budowy obwodnicy Obornik w ciągu drogi krajowej nr 11 oraz wybuduje nowy most przez Wartę jak najbliżej Obornik, od strony Słonaw. Kamiński chciałby doprowadzić to porozumienia z PKP i wybudować nowoczesny dworzec kolejowy, a także letni, otwarty basen kąpielowy, jak również wprowadzić w obornickich szkołach projekt „Kanapka na start”.
Kandydatka na burmistrza Rogoźna Mirosława Sass-Nowak, to była prezes rogozińskiej spółki Aquabellis. Jest ona zdania, że wykorzysta potencjał Rogoźna potencjał, niż robią to obecne władze. – Chcę wykorzystać naszą lokalizację, czyli położenie blisko Poznania przy krajowej jedenastce. Rogoźno powinno przyciągać dużych inwestorów, ale do tego potrzeba dobrego zarządzania gminnymi gruntami – stwierdziła.

Podobne artykuły