Do sejmiku

POWIAT OBORNICKI. Do sejmiku wielopolskiego stanowiącego samorząd całego województwa startuje w zbliżających się wyborach aż ośmiu kandydatów z powiatu obornickiego.
Z listy Prawa i Sprawiedliwości startuje z pozycji trzeciej Michał Zieliński. Szamotulanin mieszkający w Obornikach był związany z firmą meblarską, a potem z magistratem w Rogoźnie, obecnie wraz z „dobra zmianą” przeszedł do pracy w strukturach rządowych w Poznaniu. Jarosław Brożek kandyduje z listy Koalicji Obywatelskiej, startujący z pozycji ósmej, Dość rzec, że z ówczesnej listy do sejmiku weszli jedynie jedynka i ósemka. Polskie Stronnictwo Ludowe desygnuje na miejscu trzecim swej listy Alinę Grochowalską, doktor nauk przyrodniczych, wykładowczynię akademicką, znaną na ziemi rogozińskiej działaczkę ekologiczna związaną ze stowarzyszeniem Jezioro Rogozińskie.
Z ziemi rogozińskiej wystartują jeszcze cztery osoby z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Jest to Kazimierz Lis, lubiany w mieście nauczyciel, były radny, więc doświadczony samorządowiec. Lucyna Bełch, osoba związana mocno z kulturą. Obecna prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rogoźna, była dyrektor rogozińskiego Muzeum a potem Domu Kultury w Murowanej Goślinie. Doświadczenie ma też Maciej Gracz zasiadający niegdyś w obornickim samorządzie powiatowym. Czwartym kandydatem tej listy, listy numer jeden w wyborach samorządowych, jest wodniak Sławomir Biskupski. Swojego przedstawiciela do sejmiku ma także ziemia Ryczywolska. To emerytowany wojskowy, Władysław Walewander startujący też z listy Bezpartyjnych Samorządowców.
Tak znaczna grupa stwarza mieszkańcom powiatu poważna szansę na własnego przedstawiciela w samorządzie wojewódzkim a warto pamiętać, że taka sytuacja wydarzyła się dotąd jedynie trzy razy, gdy radnymi sejmiku zostali Zbigniew Nowak, Tomasz Szrama a po nim Krzysztof Paszyk.

Podobne artykuły