Służby: w Rogoźnie jest bezpieczniej

ROGOŹNO. Bezpieczeństwo w gminie Rogoźno znacznie się poprawiło, zapewnia komendant miejscowego posterunku asp. sztab. Piotr Warnke.
Statystyka zdaje się temu przeczyć, więc trzeba tu wyjaśnić. Rogozińscy policjanci do czerwca tego roku wszczęli o 71 postępowań więcej niż rok wcześniej, a jednocześnie wzrósł im wskaźnik wykrywalności. Sprawa dotyczy zmian w prawie alimentacyjnym i o sprawę unikania obowiązków alimentacyjnych w tym wzroście chodzi.
W przypadkach innych przestępstw widać jest znaczną poprawę. Odnotowano w minionym półroczu osiem kradzieży z włamaniem. Nie było żadnych bójek z pobiciem, skutkujących czasową niezdolnością do pracy, nie było też żadnych przestępstw rozbójniczych. 24 sprawców drobnych przestępstw i wykroczeń zostało zatrzymanych zaraz po uczynku. Wystawiono sporo mandatów za wandalizm i nieobyczajność.
Komendant Piotr Warnke usłyszał za działania podległych mu służb serdeczne podziękowanie od samorządowców. On sam też podziękował samorządowi Rogoźna za pomoc przy zakupie radiowozu marki Opel Mokka.
By strzec gminę przed żywiołami przygotowanych i dobrze wyposażonych jest 136 strażaków. Trzeba przyznać, że to ogromny potencjał. Roman Szuberski wyposażył rogozińskie OSP w cztery defibrylatory, to więcej nawet niż ma państwowa straż pożarna.
Komendant straży miejskiej zapewnia, że podlegli mu strażacy wypełniają swoje zadania w sposób zadowalający, więc można to wszytko podsumować jednym zdaniem: W Rogoźnie jest coraz bezpieczniej!

Podobne artykuły