Nowy most 
w Słonawach lub…Obornikach

Nowy most 
w Słonawach lub…Obornikach

OBORNIKI. Przeciwnik polityczny Tomasza Szramy w wyborach na burmistrza oskarżył w mediach społecznościowych obecnego ojca miasta, iż ten nie chce premierowskiego mostu w Stobnicy. Szrama zaprzecza: Komisja Gospodarki Terenowej Rady Miejskiej już pozytywnie zaopiniowała przebieg mostu z programu Mosty Plus w Słonawach. Jest to punkt wyjściowy do wystąpienia do rządu o wsparcie finansowe na tę inwestycję.
Z taką właśnie opinią Tomasz Szrama pojedzie na konwent burmistrzów do Jabłonnej i tam ją przedstawi reprezentantom rządu.
Radny Paweł Dreger potwierdził lokalizację mostu. – Zdaniem naszej komisji gospodarki terenowej dalej niż Słonawy most traci sens. Mamy trzy lokalizacje. Pierwszą na wysokości starej cegielni, a po drugiej stronie vis a vis Uścikówca, druga zaraz za oczyszczalnią ścieków. Jest tam wolne pole i dalej w kierunku wsi Uścikówiec. Trzecia lokalizacja i chyba najtrafniejsza, to obecny mały most na Warcie, który mógłby stać się mostem pełnowymiarowym i służyć wszystkim. Most ten ma już gotowe dojazdy, co jest bardzo ważne w ocenie ekonomicznej projektu.
Szrama chce się podeprzeć opinią całej rady, dlatego poprosił jej członków o przemyślenie i podjęcie ostatecznej decyzji jeszcze w październiku.

Podobne artykuły