Płomień Połajewo – Sparta Oborniki 0:2

POŁAJEWO. Sobotni mecz był jednym z tych o tzw. 6 pkt. Przyjazd piłkarzy nożnych Sparty Oborniki do Połajewa na mecz z miejscowym Płomieniem wywołał spore poruszenie. Na trybunach zasiadł prawie komplet kibiców oczekujących porażki Spartan. Napięta atmosfera udzieliła się także zawodnikom obu drużyn, którzy przez pierwsze 25 minut grali bardzo zachowawczo. W tym okresie to jednak Sparta mogła zdobyć bramkę, choć niestety w kilku sytuacjach zabrakło zimnej krwi. Z upływem czasu coraz groźniej zaczęli atakować gospodarze. Po jednej z szybkich akcji napastnik Płomienia wyszedł na pozycję sam na sam z Jackiem Wosickim. Bramkarz Sparty popisał się świetną interwencją, która uratowała jego drużynę od utraty bramki.
Do końca pierwszej połowy na boisku wiało nudą, a obie drużyny grały tak, jakby czekały na przerwę. Drugie 45 minut meczu było zdecydowaną dominacją zespołu z Obornik, jednak na bramkę trzeba było poczekać do 70 minuty meczu. Wówczas to po faulu na Łukaszu Maciejewskim sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Kaźmierczak i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 84 minucie meczu oborniczanie podwyższyli wynik na 2:0. Po dośrodkowaniu z boku boiska akcję zamknął Łukasz Maciejewski, który pokonał bramkarza Płomienia. Dla obrońcy Sparty było to już czwarte trafienie w tym sezonie i po odejściu Mikołaja Panowicza staje się on najskuteczniejszym zawodnikiem Spartan.
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a Sparta nie tracąc bramki przywiozła 3 pkt. z gorącego terenu w Połajewie.
Skład Sparty: Jacek Wosicki – Jakub Bukowski, Dajan Nowak (60 min Zenger), Krzysztof Schoen, Filip Trębacz, Bartosz Cyranek, Mikołaj Michałowski (70 min Kołakowski), Patryk Kosmowski (82 min Goch), Łukasz Maciejewski, Marcin Kaźmierczak (73 min Drozdowski), Dominik Kowalik