Gminy oceniają powiat

POWIAT OBORNICKI. Ostatnia sesja rady powiatu była podsumowującą współpracę władz powiatu z władzami obornickich gmin.
W przypadku gminy Oborniki, Tomasz Szrama określił ją niemal jako cukierkową. Burmistrz nie miał żadnych zastrzeżeń, a liczbą komplementów jakimi obsypał starostę można by obdarować wszystkie jego wydziały i calutką radę.
Solidną łyżką dziegciu w beczce miodu była zaś ocena burmistrza gminy Rogoźno Romana Szuberskiego. Ten przyznał się, że: Bywały konflikty, choć ogólnie współpraca trwała. Skupił się raczej na współpracy finansowej. Powiedział, że: O współpracy w sprawie rozbudowy szpitale wolę nie mówić, aby nie psuć ogólnego obrazu współpracy, więc lepiej skupić się na drogach. Wyliczył kto komu ile na którą drogę przekazał. Na koniec podziękował za współpracę jaką by nie była, kłaniając się szczególnie przewodniczącemu rady powiatu Gustawowi Wańkowiczowi.
Z ogromną dozą dyplomacji wypowiadała się na temat współpracy z powiatem wójt gminy Ryczywół Renata Gembiak-Binkiewicz. – Współpracę z poszczególnymi jednostkami i wydziałami oceniam jako prawidłową, choć nie obyło się z różnicami zdań. Wyrażam zaniepokojenie sprawą drogi w Lipie. Obawiam się, że skoro jest tu problem z podjęciem uchwały rady powiatu w sprawie jej przekazania gminie, nie będzie tego problemu podczas obrad rady gminy Ryczywół.
Renata Gembiak-Binkiewicz podziękowała radnym za współprace dodając, że dziękuje tylko tym, którzy działali na rzecz gminy Ryczywół, czyli wszystkim z wyjątkiem Roberta Zimnego. Przyznała, że: Choć z problemami, to jednak udało się wykonać kilka wspólnych inwestycji. Na koniec stwierdziła, że przy większej dozie dobrej woli uda się zrobić znacznie więcej i podziękowała pracownikom starostwa.

Podobne artykuły