Seniorzy kontra dyrektor szpitala, a opieki paliatywnej wciąż nie ma

Seniorzy kontra dyrektor szpitala, a opieki paliatywnej wciąż nie ma

OBORNIKI. Podczas ostatniej sesji rady seniorów powrócił temat opieki paliatywnej w obornickim szpitalu, bo jak twierdzili radni seniorzy: – Dla osób w podeszłym wieku jest to rzecz bardzo ważna. Twierdzili, że: Podczas wcześniejszej sesji rady seniorów dyrektor Małgorzata Ludzkowska obiecała nam, a nawet zapewniła, że oddział będzie, potem się okazało, że nie będzie oddziału, bo nie było starań o jego powstanie.
Z takim stawianiem sprawy nie zgodziła się podczas sesji rady powiatu dyrektor Ludzkowska, która wprost stwierdziła, że – Seniorzy kłamią, a ich pytanie o paliatyw było bezzasadne. Obecna podczas sesji powiatu radna powiedziała, że – Przed sesją (czerwcową dop. red.) skarbnik starostwa prosiła mnie, by seniorzy nie występowali z tym na sesji. Rzecznik poznańskiego NFZ napisała do nas pismo o braku starań ze strony dyrekcji szpitala w Obornikach i jest niemiarodajna, bo konkurs dla Obornik będzie, jednak wszyscy wokół kłamią.
Przewodniczący rady seniorów Eugeniusz Kierstan przypomniał, że W tej sali padła obietnica, że oddział będzie i to w czerwcu. Gdy dzwoniliśmy do pani Ludzkowskiej ta nam nakłamała. W ciągu 30 sekund wyraziła dwa różne stanowiska. Jedynym działaniem jest zamontowanie na drzwiach szpital tabliczki pod nazwą – oddział opieki paliatywnej. Ludzkowska miała przystąpić do projektu, który miał przysporzyć szpitalowi 1,5 mln. Nie przystąpiła i nie wiem, co dalej rozbić. Ja ogłaszam w imieniu rady seniorów, że to jest klęska. Zofia Matelska dodała: Ludzkowska zapewniała nas, że w magazynie są już łóżka i stoliki, co okazało się nieprawdą.
To jednak problemu opieki paliatywnej w obornickim szpitalu wciąż nie rozwiązuje.

Podobne artykuły