32 mieszkania są niemal gotowe

ROGOŹNO. W dawnym biurowcu Rofamy powstaną niebawem 32 mieszkania socjalne. Obornicka firma Rembudex przystosowuje byłe pokoje biurowe do nowych potrzeb i trzeba przyznać, że efekt jest zaskakujący.
W każdym z mieszkań jest już gotowa i całkiem spora wypłytkowana w całości łazienka, która czeka już tylko na biały montaż urządzeń sanitarnych. W pokojach znajdzie się tak zwana eurokuchnia, większość lokali będzie jednoosobowa, składająca się z pokoju z kuchnią i łazienki. Część mieszkań będzie miała jedną lub dwie sypialnie dla rodzin mniejszych lub większych.
Lokale, dzięki dużym oknom, są jasne i widne. Długie korytarze podzielono na części szklanymi drzwiami, by zachować ciszę i zwiększyć intymność poprzez wyznaczenie stref.
Lokale znajdują się na trzech kondygnacjach, a prace wykończeniowe przebiegają nadzwyczaj sprawnie. Mimo iż za ścianą biurowca trwają prace ślusarskie w ogromnej hali z suwnicą, w lokalach panuje idealna cisza.
– Na takie lokale czeka ponad 60 rodzin, których nie stać na własne „M”. Dzięki solidnemu wsparciu zewnętrznemu uda nam się wybudować je za nieco ponad dwa miliony złotych – powiedział burmistrz Roman Szuberski, niemal codziennie wizytujący budowę mieszkań.

Podobne artykuły