Rajd rowerowo-samochodowy

PACHOLEWO. Z okazji jubileuszy odzyskania niepodległości oraz rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 22 września rozpocznie się rajd rowerowo-samochodowy do Pacholewa.
Rajd rowerowy: zbiórka o godzinie 9:00 przed świetlicą wiejską w Kowanówku. Trasa wiedzie przez Wełnę, Parkowo do Słomowa, gdzie o godzinie 10:00 uczestnicy zapoznają się z historią Pomnika Orła Białego. Następnie do Pacholewa, gdzie o godzinie 11:00 odbędzie się apel pamięci poległych powstańców, poprzedzony informacjami związanymi z utworzeniem alei, udzielonymi przez sołtys Pacholewa Bożenę Kubiatowicz. Odczytane zostaną nazwiska poległych uczestników powstania, złożone wiązankę kwiatów i zapalone znicze. Pod wiatą będzie czas na posiłek, a potem nastąpi rozwiązanie rajdu.
Rajd samochodowy: zbiórka o godzinie 9:45 przed świetlicą wiejską w Kowanówku. Trasa wiedzie przez Wełnę, Parkowo do Słomowa, gdzie o godzinie 10:00 uczestnicy zapoznają się z historią Pomnika Orła Białego. Potem trasa do Nienawiszcza, wypoczynkowej wsi leżącej nad jeziorami Nienawiszcz Duża i Nienawiszcz Mała. Następnie do Pacholewa, gdzie o godzinie 11:00 odbędzie się apel pamięci poległych powstańców, poprzedzony informacjami związanymi z utworzeniem alei, udzielonymi przez sołtys Pacholewa Bożenę Kubiatowicz. Odczytane zostaną nazwiska poległych uczestników powstania, złożone wiązankę kwiatów i zapalone znicze. Pod wiatą będzie czas na posiłek, a potem nastąpi rozwiązanie rajdu. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą prowiantu.

Podobne artykuły