Tajemnicza dziura w rurze z gazem

Tajemnicza dziura w rurze z gazem

OBORNIKI. w poniedziałek wieczorem mieszkaniec budynku przy ulicy Jagiellońskiej zgłosił strażakom, że w rurze od gazu znajdującej się w piwnicy budynku jest dziura. Wydostaje się z niej gaz, a on nie wie, gdzie znajduje się główny zawór gazu odcinający jego dopływ.
Gdy strażacy przybyli stwierdzili, że faktycznie w rurze jest dziura, a na dodatek nie powstała ona tam samoistnie, tylko została przez kogoś wywiercona.
Gaz tymczasem wypełnił pomieszczenia piwniczne i zagrażał bezpieczeństwu nie tylko tego budynku, ale i sześciu innym stojącym w pobliżu.
Strażacy zadecydowali o utworzeniu strefy niebezpiecznej. Ewakuowali mieszkańców z budynku, w którym wystąpiło zagrożenie oraz z sześciu pobliskich domostw. Zamknęli ruch na ulicy Jagiellońskiej oraz rozwinęli linię gaśniczą, na „w razie czego”. Wezwani gazownicy przybyli do fatalnego budynku i przystąpili do akcji. Rurę odkopani, a dziurę zaklejono na razie taśmą uszczelniającą. Po sprawdzeniu gazomierzem (miernikiem wielogazowym – jak go zwą specjaliści) stężenia panującego w piwnicach, przewietrzono je i ponownie sprawdzono.
Dopiero, gdy minęło niebezpieczeństwo, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Podobne artykuły