Obradowała rada powiatu

OBORNIKI. Jedna z ostatnich sesji rady powiatu tej kadencji rozpoczęła się od wspólnego zdjęcia. Potem uczczono minują ciszy zmarłego eksstarostę Koralewskiego.Na sesję przybyły władze wszystkich gmin powiatu, by mówić o współpracy podczas mijającej kadencji.
Przybyła też Karolina Zimna, prowadząca wypożyczalnię sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Pani Karolina wysłuchała laudacji za swe zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym, a następnie podziękowała Adamowi Malińskiego, który swą pracowitością wypełnia jej magazyn sprzętem, który trafia potem do tych, którym ułatwia on życie.
Podczas sesji była dyskusja na temat przejęcia od powiatu przez gminę Ryczywół drogi w Lipie. Skarbnik przedstawiła zmiany w budżecie, a było co zmieniać, bo gmina Ryczywół zrezygnowała z 15 tys. złotych na odnowę zabytków.
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie chciałby zakupić nową kserokopiarkę. Otrzymał odmowę. Może ją co najwyżej wynająć. Szkoła specjalna w Kowanówku chce kupić potrzebny jej sprzęt, ale zarząd nie wyraził zgody, do czasu aż policzy ile ma w kasie, a w czasie wakacji nie miał kto liczyć, więc trzeba czekać.
Obornicki ogólniak potrzebuje komputery, a inne szkoły powiatu meble. Na to zgody nie ma, a wydatkami na ten cel ma się zająć nowa rada powiatu wybrana w nadchodzących wyborach, o ile nowy starosta znajdzie w kasie jakieś pieniądze.
Więcej szczęścia miał dyrektor powiatowego zarządu dróg Bogdan Jeran. Wystąpił o zgodę na leasing dwóch samochodów – osobowego dla siebie i dostawczaka dla pracowników. Zgodę otrzymał.

Podobne artykuły