Nowe osiedle w Rudkach: jest chęć, nie ma decyzji

OBORNIKI. Gmina Oborniki ma zamiar przystąpić do rządowego programu „Mieszkania Plus”. Burmistrz wybrał już nawet odpowiedni teren na powstanie takowego osiedla, a jest to działka Skarbu Państwa, położona na wysokości Rudek przy drodze wojewódzkiej do Dąbrówki Leśnej i dalej. Napisał w tej sprawie do dyrektora Krajowego Zasobu Nieruchomości, bo tam wylądowały grunty Agencji Nieruchomości Rolnych. Odczekał co należy i wreszcie otrzymał pismo w tej sprawie, a wynika z niego, pisząc najkrócej, że i owszem, ale nie zaraz.
Dyrektor grzecznie podziękował burmistrzowi za zainteresowanie programem. Wyjaśnił, że jego służby: Prowadzą teraz intensywne prace analityczne w przedmiocie weryfikacji przedmiotów nieruchomości Skarbu Państwa przekazywanych przez właściwe organy. Zdaniem dyrektora działka w Rudkach: Wykazuje mieszkaniowy potencjał inwestycyjny i wpisuje się w kryteria realizacji programu „Mieszkanie Plus”, co może być już zapowiedzią sukcesu. Na koniec obiecał podjąć decyzję, jednak nie wcześniej jak: Po ustaniu prac analitycznych.
Nie należy się zatem szykować do przeprowadzki, ale nie można też powiedzieć, że nic z tego nie będzie. Gdy gmina otrzyma działkę, sięgnie po pieniądze do Banku Gospodarstwa Krajowego, a gdy je uzyska, wybierze firmę budowlaną, żeby ta stawiała domy dla oczekujących mieszkańców. Jest jeszcze ogromny skok cen materiałów budowlanych, przy nierosnącej stawce pomocy państwa. Tą sprawą, na tym etapie, nie warto się jednak zajmować.

Podobne artykuły