Zarys trasy obwodnicy po torach wronieckich już widać

Zarys trasy obwodnicy po torach wronieckich już widać

OBORNIKI. Trwają prace przy budowie drogi obwodowej z Poznania do Wałcza. Firma FLO z Poznania wycięła już wszystkie drzewa i krzewy, część wywiozła, a część przygotowała do dalszej wywózki.
Oborniczanie chętnie zaglądają na przyszłą drogę z wiaduktu zwanego kaponierą, bo widok stąd jest zgoła inny niż go znali. Zarys przyszłej drogi jest już dobrze widoczny. Wykonawca inwestycji z firmy Skanska wyjaśnia: Prace ziemne wykonamy własnym sprzętem. Pogoda nam sprzyja, nie będzie żadnych opóźnień. Jednocześnie trwa demontaż mostu kolejowego i jego przyczółków.
Jak nas zapewnił kierujący budową, nowy most o udźwigu do 90 ton jest już gotów w … fabryce mostów. Kończą się prace konserwujące go przeciwrdzewnie. Most zostanie późną jesienią lub z początkiem zimy przywieziony do Obornik i zmontowany na nowej podstawie.
Choć do końca inwestycji jeszcze równy rok, to jej zarys wyraźnie już widać. Postępują też prace zmierzające do budowy ronda przy ulicy Czarnowskiej i Kubiaka. Wymagają spowolnienia ruchu, jednak pociechą jest to, że wreszcie „ruszyło”i długo oczekiwana inwestycja trwa.

Podobne artykuły