Dariusz Pytlak w Pucharze Świata

EMMEN, OBORNIKI. Polska reprezentacja w parakolarstwie świetnie spisała się na zawodach Pucharu Świata w Emmen. Na starcie pojawili się kolarze z 37 krajów, zarówno w składzie swoich reprezentacji, jak i zrzeszeni w klubach. Wśród zawodników znalazł się mieszkaniec Obornik Wielkopolskich Dariusz Pytlak.
Emmen było dla kolarzy ostatnim przystankiem przed mistrzostwami świata we włoskim Maniago. Z parasportowcami z całego świata mógł zmierzyć się mieszkaniec Obornik Dariusz Pytlak. – Każda chwila w życiu jest warta spełnienia marzeń, nie możemy marnować życia. Mamy je tylko jedno i nie ma szans na dogrywkę – mówi sportowiec. W spełnieniu jego marzenia o kolarskich mistrzostwach pomogła firma GU Polska z Poznania. – Doceniamy niezwykłą siłę i pracę, którą wykonuje Pan Dariusz. Pomoc finansowa, szczególnie w przypadku niepełnosprawnych sportowców, jest niezwykle ważna – mówi Piotr Kosmowski z GU Polska.
W kategorii C4, w której brał udział Dariusz Pytlak bezkonkurencyjny był Rosjanin Siergiej Pudow, który wygrał jazdę indywidualną na czas (24 km) oraz wyścig ze startu wspólnego. Dariusz Pytlak czasówkę ukończył na 18. miejscu, a wyścigu ze startu wspólnego niestety nie udało mu się ukończyć. Bez wątpienia kolarski weekend w Emmen należał do Anny Harkowskiej która triumfowała w obu konkursach i przesunęła się na pierwszą pozycję w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. W Emmen polscy parasportowcy zdobyli trzy medale dwa złote i jeden brązowy. Dariusz Pytlak sam myśli już o paraolimpiadzie w Tokio, która obędzie się w 2020 roku. – Może to początek przygotowań? Nawet w tym wieku chcę podejmować walkę ze swoimi ułomnościami – mówi sportowiec.