Kolejny raz spotkali się seniorzy parafii kiszewskiej

Kolejny raz spotkali się seniorzy parafii kiszewskiej

STOBNICA. Co dwa lata odbywają się spotkania seniorów z parafii Kiszewo, na które przybywają mieszkańcy wszystkich wsi tej parafii, którzy mają prawo do miana seniorów.
Inicjatorką i pomysłodawczynią tych spotkań jest Renata Małyszek, która widzi w tym szansę na integrację tej grupy osób czy choćby okazję do wyjścia z domu i spotkania się z innymi seniorami.
W ubiegłą niedzielę odbyło się już VI z kolei. Tym razem w sali świetlicy wiejskiej w Stobnicy, bo zwykle gościnne wnętrza klasztoru w Bąblinie przechodzą remont,
Gośćmi seniorów był burmistrz Tomasz Szrama, radna powiatu Zofia Kotecka a atrakcją muzyczną zespół Rożnowianie oraz Krzysztof Warguła. Ten ostatni grał seniorom po mszy świętej na saksofonie i akordeonie. Byłby pewnie im grał jeszcze, gdyby nie stygły ciepłe potrawy przygotowanego wcześniej poczęstunku. Rożnowianie jak i pan Krzysztof odebrali ogromne i zasłużone brawa. Pomiędzy daniem głównym a deserami Tomasz Szrama złożył wszystkim przybyłym serdeczne życzenia, zdrowia i wszelkiej radości. Nie krył szczerego podziwu dla ich witalności pomimo dostojnego wieku wielu przybyłych osób, a warto wiedzieć że burmistrz Obornik darzy osoby starsze szczególną estymą ceniąc sobie ich mądrość życiową i ogromne doświadczenie.
Nie przybył do nich z pustymi rękoma, ale z ogromnym tortem, dziełem mistrza Maćkowiaka. Tort pokroił osobiście (bo torty też ceni) a następnie złożył w asyście pani Zofii i pani Renaty oraz sołtys Marii Sahan serdeczne życzenia tym najstarszym. Tu trzeba powiedzieć, że w sali świetlicy zasiadła całkiem spora grupa 90 – latków. Wśród nich, 94 letnia Janina Pawlak, najstarsza mieszkanka Wypalanek. Pani Janina lubi solidną czarną kawę dobrej jakości oraz porządnie zaparzoną herbatę. Nie gardzi dobrym ciastem i ma bardzo pogodne podejście do otaczającej ją rzeczywistości. Doskonale się czuje, jest całkiem dziarska i lubi towarzystwo. Spotkania organizowane przez Renatę Małyszek i jej zespół bardzo sobie ceni i stara się bywać na wszystkich. Tomasz Szrama uściskał ją serdecznie i wręczył piękną czerwoną różę.
Gdy kolejny raz zaśpiewali Rożnowianie wspomagani przez sołtys Stobnicy, zaśpiewała z nimi cała sala. Seniorzy bawili się doskonale a VI spotkanie parafialne seniorów ziemi kiszewskiej było koleją udaną imprezą. W jej zorganizowanie Renata Małyszek oraz współpracujące z nią osoby włożyły ogrom trudu i mają pełne prawo do satysfakcji. Wychodzący ze spotkania seniorzy serdecznie dziękowali organizatorkom i było to dla nich zapewne najlepszym podziękowaniem.

Podobne artykuły