Sparta wróciła z sukcesem

WITKOWO, OBORNIKI. Wyjazd piłkarzy nożnych Sparty Oborniki do Witkowa był bardzo udany. Oborniczanie pokonali 2:1 miejscową Vitkowię, odnotowując drugą z rzędu wygraną. Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla podopiecznych Sławomira Dyzerta, bowiem już w 3 minucie Paweł Jankowski idealnie zagrał do Jakuba Drozdowskiego, a ten uderzając piłkę w powietrzu przerzucił ją nad bezradnym bramkarzem gospodarzy. Po objęciu prowadzenia oborniczanie kontrolowali przebieg gry, szczególnie w środkowej części pola. Niestety, mając taką taktyką, Spartanie zapomnieli o tym, że trzeba uważać na kontrataki, które mogą zakończyć się utratą bramki. Tak też stało się w 38 minucie meczu, kiedy po jednej szybkiej akcji Vitkowia doprowadziła do wyrównania.
Druga połowa to był typowy mecz walki, w którym żadna ze stron nie przebierała w środkach. Pomimo optycznej przewagi oborniczan, nie potrafili oni długo pokonać bramkarza gospodarzy, aby zwycięsko wyjść z tego pojedynku. Dopiero w 80 minucie meczu ponownie w protokole zapisał się Paweł Jankowski. Po jednej z akcji Sparty, sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawionej na 23 metrze podszedł właśnie obrońca Sparty i silnie uderzył w kierunku bramki gospodarzy. Piłka trafiła w mur ustawiony z obrońców Vitkowii i ponownie trafiła pod nogi Jankowskiego. Tym razem obrońca Sparty się nie pomylił i silnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Sparta objęła prowadzenia na 2:1. Do końca spotkania oborniczanie kontrolowali przebieg gry i spokojnie dowieźli 3 pkt do końca meczu. Ich zwycięstwa nie zakłócił nawet konflikt prezesa klubu Dawida Orczykowskiego z Łukaszem Zenngerem, który w ostatnich spotkaniach wykazał się dużą skutecznością strzelecką. Prezes Sparty w bardzo niekulturalny sposób podziękował napastnikowi za grę w Obornikach.
Skład Sparty: Wosicki, Janowski, Nowak, Schoen, Trębacz (35 min Kosmowski), Cyranek (75 min Michałowski), Kołakowski, Król (58 min Bukowski), Drozdowski (58 min Goch), Maciejewski, Kaźmierczak.