Pierwsze punkty Sparty

OBORNIKI. Środowe spotkanie piłkarzy nożnych Sparty Oborniki było niezmiernie ważne szczególnie pod względem mentalnym, bo oborniczanie potrzebowali zwycięstwa.
Początek spotkania z Zamkiem Gołańcz pokazał, że w tej lidze o punkty trzeba będzie walczyć z każdym. Goście ustawili się bardzo nisko w obronie nastawiając się przede wszystkim na kontrataki. W 15 minucie meczu pierwszym strzałem zapisał się w protokole gospodarzy Zenger. Niestety piłka po jego uderzeniu nie trafiła w bramkę. W 27 minucie meczu groźną kontrę przeprowadzili goście, piłka jednak trafiła w słupek. W 30 minucie meczu skuteczną interwencją popisał się Jacek Wosicki i tylko jemu oborniczanie mogą dziękować że nie przegrywali 0:1. Niestety w 31 minucie meczu sędzia główny tego spotkania, po zagraniu obrońcy Sparty ręką w polu karny, podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł były zawodnik II ligowej Nielby Wągrowiec Krzysztof Gryszczyński i od tej chwili goście prowadzili 1:0. Sparta odpowiedziała w 42 minucie meczu. Po kilku szybkich wymianach piłek Trębacz zagrał do Nowaka, a ten będąc sam na sam z bramkarzem zdobył wyrównującego gola dla oborniczan.
Druga połowa to już była zdecydowana przewaga Sparty, której jednak brakowało dokładności w wykończeniu sytuacji bramkowych. Dopiero w 80 minucie meczu po indywidualnej akcji Zengera, który został sfaulowany w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla Sparty i Jankowski zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy.
Tego dnia grali: Wosicki – Bukowski, Jankowski, Nowak, Trębacz, Zenger, Drozdowski (65 min Goch), Kosmowski (60 min Cyranek), Maciejewski, Kaźmierczak (84 min Michałowski), Kowalik (46 min Kołakowski).