Seniorzy w Kołobrzegu

Seniorzy w Kołobrzegu

OBORNIKI. KOŁOBRZEG. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o aktywności obornickich seniorów. Ta trwa nadal, a dowodem na to były ostatnie dni. W piątek 3 sierpnia grupa członków Klubu „Senior+” już o bardzo wczesnej porze wybrała się na dłuższą niż dotychczas wycieczkę. Celem podróży tym razem był Kołobrzeg.
Gdy seniorzy dotarli na miejsce, w pierwszej kolejności odwiedzili Kołobrzeski Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów, w którym zostali bardzo miło powitani i ugoszczeni przez zespół pracowników i pensjonariuszy z kierowniczka Teresą Gębczyńską na czele. Podczas spotkania seniorzy z obu miejscowości mogli się bliżej poznać podczas zabawy integracyjnej przy muzyce. Następnie wszyscy zasiedli w specjalnie przygotowanym i zacienionym miejscu pod parasolami, by przy kawie lub herbacie, owocach i pysznym cieście odpocząć po podróży. W międzyczasie seniorzy poznali działalność obu zaprzyjaźnionych już teraz placówek, a grupa z Klubu „Senior+” mogła zwiedzić budynek Kołobrzeskiego DDP.
Chętne panie miały możliwość przymierzenia wspaniałych fascynatorów wykonanych przez tamtejszych seniorów. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie, po którym opiekun Klubu „Senior+” wraz z pracownikiem OPS z Obornik przekazali na ręce pani Teresy pamiątkowe podziękowanie za gościnę oraz książki „Oborniki na dawnych pocztówkach” ufundowane przez burmistrza Obornik Tomasza Szramę.
Z zaproszenia na II Weekend Seniora kołobrzescy seniorzy niestety nie będą w stanie już w tym roku skorzystać, ale ich opiekunka zapewniła, że pomyślą o rewizycie w przyszłym roku. Na pożegnanie seniorzy z Obornik otrzymali piękne kartki z życzeniami udanego pobytu nad morzem, wykonane przez podopiecznych z Kołobrzegu.
Po udanym spotkaniu oborniccy seniorzy nie omieszkali odwiedzić plaży. Tam była rybka, czas wolny na promenadzie, a potem wspólna fotografia. – To był bardzo udany wyjazd – zapewniła opiekująca się obornickimi seniorami Alina Nadstaga.
Po powrocie seniorzy spotykali się jeszcze wiele razy, umilając sobie spotkania w Klubie „Senior+” śpiewem. W każdy czwartek spotykają się tam, by wspólne pośpiewać. O oprawę muzyczną czwartkowych spotkań dba niezmiennie pani Ela, która gra na skrzypcach oraz pan Marian, który przygrywa na akordeonie lub keyboardzie. W repertuarze seniorów jest już wiele znanych piosenek patriotycznych i biesiadnych, których teksty wyświetlane są na dużym ekranie, by każdy mógł aktywnie włączyć się w śpiewanie i czerpać z tego jak najwięcej przyjemności. Tak mijają dni obornickich seniorów, którym nie jest znana samotność i nuda.

Podobne artykuły