Pieniądze na Rynek i ulice

OBORNIKI. KOWANÓWKO. Wielkopolska Fundacja Rozwoju ma w dyspozycji 900 milionów złotych pochodzących ze spłaconych kredytów udzielanych w programach Jessica i Jeremi.
Burmistrz Tomasz Szrama zna drogę do tego skarbczyka, więc składa tam wniosek o kredyt na rewitalizację obornickiego Rynku i okolicznych uliczek. Kredyt jest udzielany na wygodnych warunkach z dwu i pół procentowym oprocentowaniem, rozłożony na dowolną ilość rat spłacanych w dowolnym czasie. – Takiej okazji nie można przepuścić, bo Rynek i starówka nie mogą dłużej czekać, a jak zostanie część pieniędzy, to w pierwszym rzędzie chce je przeznaczyć, i to najchętniej jeszcze w tym roku, na przebudowę ulic Jankowskiego i Żelaski w Kowanówku – powiedział Tomasz Szrama.
Jak się dowiedzieliśmy od burmistrza, stara się on o zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o ulokowania na Rynku kawiarni z ogródkiem.
W roku przyszłym i latach następnych do budżetu gminy wróci znacząca część pieniędzy wydanych na obecnie trwające inwestycje komunikacyjne, więc będzie z czego oddać pożyczone jeszcze w tym roku pieniądze.

Podobne artykuły