Mistrz wakeboardu pochodzi z Obornik

OBORNIKI. Jednym ze sportów wodnych, wyjątkowo widowiskowych i zyskujących coraz większą popularność jest wakeboarding. Polega on na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu.
Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Niewiele osób wie, ale w Obornikach mieszka wielokrotny mistrz tej dyscypliny, Mateusz Wawrzyniak.
Obornicki wakeboarder (ur. w 1995 roku) poświęcił temu sportowi całe swoje życie. W tej dziedzinie jest rozpoznawalny zarówno w Europie, jak i na świecie. Miał okazję startować w wielu prestiżowych międzynarodowych zawodach, gdzie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce (Red Bull Copenwaken, Fise, Langenfeld Open). Przez wiele sezonów trenował w najlepszych wakeparkach na świecie i ciężko pracował na to co osiągnął. Mateusz Wawrzyniak jest czterokrotnym Mistrzem Polski, zdobywcą „King of the Stadium” na Stadionie Narodowym i trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas pucharów Polski. Na arenie międzynarodowej Mateusz kończył w pierwszej dziesiątce i ciągle pracuje na to, żeby być coraz lepszym.

Podobne artykuły