80 hektarów w ogniu

80 hektarów w ogniu

KAROLEWO. Około godz. 16:00 doszło w miejscowości Karolewo do pożaru zboża. Gdy przybyły zastępy strażaków, pożar mocno się już rozprzestrzenił. Ogień, trawiąc zboże, zbliżał się do pobliskiego lasu. Zmagania strażaków z pożarem były niełatwe, ze względu na wysoką temperaturę i wiatr. Do akcji przystępowały kolejne jednostki OSP. Trzy wozy bojowe z Rogoźna, druhowie z Gościejewa, dwa pojazdy z OSP Ryczywół, Parkowo, Pruśce, Budzyń, Skrzetusz, Lipa, Ludomy, a także z Wyszyn, Wągrowca, Chodzieży i Czarnkowa, wspierane przez trzy jednostki zawodowe z Obornik. Mieli do akcji przystąpić także druhowie z OSP Owieczki, ale nie przystąpili, co ich koledzy przyjęli bardzo krytycznie.
Niemniej wody i sprawności strażakom wystarczyło i pożar został po około dwóch godzinach opanowany.
Niestety, spaleniu uległo 80 hektarów zboża niemal gotowego do zżęcia oraz baloty sprasowanej słomy. W działaniach łącznie brało udział 19 zastępów straży pożarnej oraz policja zabezpieczająca teren, choć nie zawsze szczęśliwie bo bywało, bo funkcjonariusze nieco przeszkadzali strażakom, tak przynajmniej twierdzili ci ostatni.
Obecnie trwa badanie przyczyn pojawienia się ognia, a mundurowi ostrzegają. Tego lata, wobec braku opadów, trzeba uważać szczególnie.

Podobne artykuły